کارگاه«آنالیز داده با ابزارهای هوش مصنوعی»برگزار شد

“کارگاه آنالیز داده با ابزارهای هوش مصنوعی ” در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد :

 

 

کارگاه «آنالیز داده با ابزارهای هوش مصنوعی» سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1403 به صورت حضوری و مجازی با حضور سرکار خانم دکتر الهام مسرت (عضو گروه انفورماتیک گروه پزشکی) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

 

در ابتدا دکتر الهام مسرت اشاره کرد: مباحث هوش مصنوعی به شدت گسترده و در بخش هایی تخصصی است،ما در این کارگاه به شکل مقدماتی به مباحث هوش مصنوعی می پردازیم و در صورت مسلط بودن به مباحث ابتدایی ، مباحث تخصصی فراگیری می شود. این مبانی نیازمند انتظارات برای مباحث تخصصی است.

دکتر الهام مسرت تشریح کرد نکته ای که ممکن است در کشور ما و در گروه های دانشجویی مورد توجه قرار بگیرد هزینه بالای کارهای آزمایشگاهی است.می توانیم با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی بدون توجه به محدودیت های آزمایشگاهی پایان نامه های ارشد دکتری ورود کنیم. ابزارهای هوش مصنوعی شرایط حل مسئله را به صورت سریع فراهم می کنند. و از همه مهم تر در تمام جهان در اندازه های بالا بر روی شغل های مربوط به آنالیز داده تمرکز شده است و این مربوط به مارکت بالای آنالیز بیگ دیتاها است.فرصت تولید حجم بالا و متنوع داده برای خدمات قابل پیش بینی فراهم می شود.تولید محصولات یا خدمات مقرون به صرفه با سرعت و دقت بالا (تولید واکسن یا خدمات پیش بینی) از موارد دیگر آنالیز داده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.